Domáca Cirkev Hnutia Svetlo-Život Stará Ľubovňa

Deň spoločenstva 2012

Fotky z tejto akcie

Nedeľa 30. 9. 2012 bola naším dňom. Dňom spoločenstva rodín.

Začali sme rodinnou sv. omšou v kostole sv. Petra a Pavla, ktorú slúžil o. Peter Komanický. V homílii poukázal na hriech a našu ľahostajnosť pri porušovaní Božích zákonov. Boh nás aj napriek našej nevere  miluje a neustále chce byť  s nami. Táto Božia láska nás má motivovať zanechať hriech a vrátiť sa k nemu.

Po sv. omši sme sa presunuli do cirkevnej školy sv. Mikuláša kde nás čakal obed a po ňom rozhovory na rôzne témy.

Samotný program odštartovali naši hostia Tibor a Janka Hlavatí, ktorí v krátkosti predstavili jednotlivé oblasti Slovenska a upozornili aj na zmeny, ktoré nastali na postoch moderátorov.

O. Jozef Heske zaujal prítomných svojou prednáškou “Cirkev naším domovom”. Uverejnená je na našej stránke. Doporučujem  si ju znovu prečítať.

Nasledovali rozhovory v skupinách, kde hlavnou témou bolo delenie sa realizáciou záväzkov, čo sa podarilo, resp. nepodarilo v predošlom formačnom roku a s čím sa chceme popasovať v nasledujúcom.

A keďže máme nových moderátorov Dušana a Janku Senkových, prajeme im veľa Božích milostí, trpezlivosti, múdrosti a kamarátstva s Duchom Svätým a zároveň patrí sa poďakovať aj predošlým, Vladovi a Danke Gladišovým, ktorí po trojročnej  práci, ktorú robili s obetavosťou a láskou, posunuli naše spoločenstvo veľký krok dopredu.

Po modlitbe vzývania Ducha Svätého nasledovala modlitba požehnania za nový moderátorský pár a nové resp. staronové animátorské páry.

Domov, do svojich rodín sme odchádzali posilnení slovom, ale aj záverečným požehnaním, ktoré nech nám dodá odvahu a silu pri práci nielen v kruhoch ale aj vo farnostiach.

Ľubo Ogurčák

Tip: Pozri si tiež fotky z tejto akcie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *