Domáca Cirkev Hnutia Svetlo-Život Stará Ľubovňa

Prežívanie Svätodušnej nedele – sv. omša aj príroda

Fotky z tejto akcie

Rodinná sv. omšaDopoludnie Svätodušnej nedele prežilo naše spoločenstvo spolu na rodinnej svätej omši. Krásny slnečný popoludňajší čas sa poniektorí rozhodli prežiť spolu v nádhernej prírode nášho okresu.

Kruh Repkových strávil spoločný čas túrkou z Novej Ľubovne do Ľubovnianskych kúpeľov, kde nasledovala opekačka a aj modlitba pri ohníku.

O ďalšej spoločnej túre píše Robo:
Nebudem sa rozplývať nad tým, aké to bolo skvelé nedeľné popoludnie prežité s deťmi na túrke, ktoré vymysleli Dušan a Janka. To už je ,,staré“ (myslím dobre známe, že to bude supiš). Chcem pripomenúť niekoľko spontánnych  ,,hlodov“, ktoré vznikli z dobrej nálady.
Na začiatku akcie bola spoločná modlitba, kde každý “vyzval” svojho patróna o ochranu: sv. Ján – oroduj za nás….., ale aj sv. Bernard (patrón horolezcov) – oroduj za nás, sv. Krištof (patrón pocestných) – oroduj za nás.  A Jakub dodal: “sv. Jozef (patrón dobrej smrti) – oroduj za nás. Hneď na začiatku? A veď každý raz musí odísť, tak oroduj za nás.”
Deti konečne našli prvý buk a hneď na ňom Dušan zbadal aj obrovské zvieratká: “Leňoch lenivý a ,,pajedná“ (zúrivá) či parazitická Huba” (Peťko Jaroš a František Huba na strome).
Na Vysokej skalke Poliaci našli slovenského Jánošíka – na hlave Spiderman a na pupku Madagaskar  (náš miláčik Janko Jaroš). Hotový fotomodel pre Poľky.
Dušan naučil deti básničku (nezverejníme, potom naučí ostatných).
Janko Jaroš spadol a poranil si dlaň. “Neplač, kým si nájdeš frajerku isto sa to zahojí” (Dušan).
Na konci túrky zmorení voláme: “Hurá autá!”. Vlado Jaroš poznamenal: “Kľúče ostali na Skalke, kto mi po nich skočí?” Janko sa hneď hlásil, hoci ho ocko posledné metre nosil na chrbte.
Ďakujeme všetkým za nádherné popoludnie!

Text a foto: Repkovci, Senkovci a Rybovičovci

Tip: Pozri si tiež fotky z tejto akcie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *