Domáca Cirkev Hnutia Svetlo-Život Stará Ľubovňa

Oáza modlitby – Stropkov

DSCF267426. – 28. októbra 2018 sa v kláštore redemptoristov v Stropkove konala Oáza modlitby, kde sa stretli rodiny z oblasti Stará Ľubovňa, Orlova a Stropkova. Organizátormi boli manželia Opinovci z gréckokatolíckeho spoločenstva. Celým víkendom manželov sprevádzal o. Miroslav Bujdoš CSsR. Hlavnou témou boli slová žalmu: “Pána chcem velebiť v každom čase, moje ústa budú ho vždy chváliť.” (Ž 34,2).O. Miroslav je charizmatický kazateľ, vie osloviť každého osobne, rozumie ľudom. Jeho slová sú povzbudením, napomenutím aj pohladením duše. Bolo to cítiť v jeho príhovoroch, osobných rozhovoroch, pri modlitbe, spovedi, v kázňach, pri liturgiách, ktoré nám slúžil a trpezlivo vysvetlil aj jej jednotlivé symboly, cez ktoré nám otvoril nový pohľad na liturgiu a začali sme ju viac vnímať a rozumieť jej. Veľkým darom bola modlitba chvál a modlitba príhovoru, cez ktoré sa Boh osobne prihovoril a dotkol každého z nás. Bolo to počuť aj v svedectvách pri záverečnom delení.
V jednotlivých prednáškach sa rozoberali témy, ako “manželský dialóg”, “modlitba v každodennom živote”, “symboly svätej liturgie”, … . Osobné stretnutia, rozhovory medzi manželmi, vzájomné skúsenosti z výchovy detí, či povzbudzovanie sa z prežitých manželských kríz vytvárali atmosféru jednej veľkej rodiny a vzájomnej dôvery. V mnohých zarezonovali slová: “Ponáhľajme sa milovať ľudí, rýchlo odchádzajú.”, či vedomie, že “čokoľvek potrebuješ v živote, začni to najprv dávať a Boh ti to požehná vo väčšom”.
“Toto vaše svedectvo viery je pre mňa veľmi potrebné a dôležité. Potrebujú ho počuť aj naši kňazi a bohoslovci, aby sa necítili sami, nepotrební. Aj pre mňa ste veľkým povzbudením a dôkazom, že neslúžim nadarmo”, dodal na záver o. Miroslav.
Nech Boh požehnáva každý dobrý úmysel, každú dobrú túžbu manželov a odvahu, aby nikdy o sebe nepochybovali. To najcennejšie, čo môžu dať svojím deťom sú milujúci sa rodičia.

Text: o. Miroslav Bujdoš a Ľubo Ogurčák
Foto: Michal Petrilák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *