Celoslovenský deň spoločenstva Hnutia Svetlo Život

V sobotu 29. apríla 2023 sme sa jedenásti zástupcovia z našej oblasti zúčastnili na Celoslovenskom dni spoločenstva Hnutia Svetlo Život. Celý deň sa niesol pod heslom CIRKEV ŽIVÁ.Počasie nám neprialo, počas chvál aj začiatku sv. omše bolo prevažne zamračené, ale nepršalo. No počas homílie o. biskupa Tomáša Galisa zažiarilo slnko na naše chrbty a zjavne všetci pookriali na duši, čo okomentoval aj o. biskup. Čiže pre nás milosťou od Pána bolo aj to, že počas svätej omše, kedy sme sa nemali kam skryť, nepršalo.
Celý deň spoločenstva sa niesol v príjemných stretnutiach a rozhovoroch. Slová o. biskupa počas kázne boli inšpiratívne, vyzval nás aby bolo vidieť, že sme členovia živej cirkvi, aby sme boli pozitívnym prekvapením pre svoje okolie. Tak ako Ježiš prekvapil svojim zmŕtvychvstaním všetkých, kedy už nikto nič nečakal ani od Ježiša, ani od apoštolov. Naša viera musí prekvapovať svoje okolie, nemôžeme byť len takí „uchlácholení“ a uzatvorení modliť sa len dnu v kostoloch a ohraničovať svoju vieru len do svojho súkromia.
O. biskup nás vyzval, aby sme nezabúdali na tri dôležité veci v našich rodinách – spoločná modlitba, spoločné stolovanie a spoločné rozhovory o viere s našimi deťmi.

Jozef a Monika Maníkovci