KBS schválila voľbu národného moderátora

stiahnuťDňa 6. júla 2017 oznámila Konferencia biskupov Slovenska Hnutiu Svetlo-Život, že na základe rozhodnutia 87. plenárneho zasadania zo dňa 20. júna 2017, schvaľuje voľbu národného moderátora HSŽ, za ktorého bol zvolený o. Zdenko Králik, kňaz Žilinskej diecézy. O. Zdenko Králik, bol zvolený za národného moderátora Kongregáciou Diakonie HSŽ na Slovensku, ktorá zasadala dňa 25. marca 2017 v Smižanoch. Je v poradí piatym zodpovedným v tejto službe v dejinách slovenskej oázy. Preberá štafetu od o. Petra Komanického, kňaza Bratislavskej eparchie.

Nový národný moderátor sa zhostí svojej služby dňom 1. septembra 2017. Veríme, že sa s ním stretneme v Kroščenku – v kolíske HSŽ –  na púti HSŽ a KOČ, kde sa plánuje jeho uvedenie do služby národného moderátora.

O. Zdenkovi vyprosujeme otvorenosť na Ducha Svätého, hojnosť Božích  darov potrebných k službe, k tomu aj telesné zdravie a ochranu i sprevádzanie Panny Márie Nepoškvrnenej Matky Cirkvi.